Kawa – czy jest to dobry pomysł na prezent?

Kawa może być znakomitym pomysłem na prezent. Przy zakupie trzeba jednak uwzględnić preferencje obdarowywanej osoby. Trzeba też pamiętać o walorach estetycznych opakowania. Które kawy sprawdzają się najlepiej jako prezent? 

Kawa z zależności od preferencji danej osoby 

Kawa powinna przede wszystkim smakować wybranej osobie. Kupujący prezent może zdecydować się na bardziej niestandardowe ziarna. W Polsce nie brakuje entuzjastów kawy smakowej, więc może to być całkiem ciekawy prezent. Warto się zorientować, czy dana osoba lubi dodatki w rodzaju owoców, orzechów albo karmelu. Można zdecydować się też na kawy o słodkim posmaku. Najlepiej zdecydować się na kawy najlepszych producentów, co zwiększy szansę trafienia na jakościowe ziarna. Warto przejrzeć półki solenizanta i na tej podstawie wybrać ulubiony smak kawy. 

Ładne opakowanie i walory estetyczne 

Wręczana kawa nie powinna jedynie dobrze wyglądać. Powinna się również ładnie prezentować na półce. Niekoniecznie sprawdzą się wtedy najtańsze kawy z supermarketów, które zdradzą, że nie wydało się zbyt wiele na prezent. Lepiej wybrać się do prestiżowej kawiarni i poprosić o ładne zapakowanie. Najlepiej też wybierać kawy ziarniste, niekoniecznie rozpuszczalne. Na półce szczególnie dobrze powinny prezentować się opakowania szklane, choć można trafić też na ładne torebki papierowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *