Zastosowanie ekstraktów ziołowych i roślinnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Natura wie, co dla człowieka najlepsze. Ekstrakty z roślin i ziół zawierają to, co w świecie przyrody najcenniejsze i najzdrowsze dla ludzkiego organizmu. Ich spożywanie pozwala w skuteczny sposób wyleczyć wiele chorób, zahamować ich rozwój lub zapobiec powstaniu. Spożywanie preparatów roślinnych i ziołowych to także solidna dawka mikroelementów korzystnych dla urody.

W jaki sposób powstają ekstrakty z roślin i ziół?

Podczas procesu ekstrakcji substancje czynne obecne w danej roślinie przenikają do roztworu przy pomocy płynu: oleju, wody lub spirytusu. Na zakończenie ekstrakcji powstaje wyciąg roślinny, który może mieć formę płynną, półstałą lub stałą. Ta forma pozyskiwania z roślin substancji czynnej pozwala zaczerpnąć z natury to, co najcenniejsze i to w maksymalnej ilości. Ważne jest to, aby kupując wyciąg z ziół, korzystać z oferty sprawdzonych producentów, którzy zwracają uwagę na dobór stosowanych roślin. Muszą one bowiem być zbierane o odpowiedniej porze roku i we właściwym momencie rozwoju. Pozwala to na skumulowanie w ekstrakcie możliwie największej ilości aktywnych substancji.

Ekstrakty ziołowe – zastrzyk energii dla zdrowia i urody

Najchętniej stosowane wyciągi to ekstrakt z żeń-szenia, aloesu, lawendy, zielonej herbaty, skrzypu polnego i miłorzębu japońskiego. Są to prawdziwe kopalnie flawonoidów, polifenoli, garbników, olejków eterycznych i witamin – a więc substancji, które przeciwdziałają procesom starzenia, mają pozytywny wpływ na odporność i podnoszą poziom energii i sił witalnych. Są chętnie wykorzystywane również przez przemysł kosmetyczny, pozytywnie wpływając na skórę, włosy i paznokcie. Sięga po nie branża spożywcza. Jednak przede wszystkim cenione są ich właściwości lecznicze: ekstrakty z poszczególnych ziół i roślin dobrze wpływają na stawy, procesy trawienne, układ sercowo-naczyniowy i oddechowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*