Tracy Le Blanc/pexels.com
Odpowiednio wykonana warstwa izolacyjna w obrębie ścian i fundamentów to gwarancja komfortowego i ekonomicznego użytkowania budynku.Narzędziem zapewniającym optymalne efekty jest folia izolacyjna. W sklepach z materiałami budowlanymi znaleźć można folie izolacyjne różniące się przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane.
Zasadnicze przeznaczenie każdego rozwiązania jest takie samo, czyli optymalna izolacja, należy jednak pamiętać, że wybór konkretnej propozycji powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb realizowanego przedsięwzięcia. Wśród najpopularniejszych materiałów można wymienić folie produkowane na bazie PCV, elastomerów poliolefinowych, poliopropylenu, polietylenu oraz kauczuku.
Główną cechą przedmiotowego materiału są właściwości przeciwwilgociowe oraz przeciwwodne, dlatego też folia izolacyjna najczęściej znajduje zastosowanie rozwiązanie izolacyjne w obrębie fundamentów i ścian. Niestety, mimo wysokiej skuteczności folia izolacyjna może okazać się niewystarczająca w sytuacji, gdy konieczne jest uszczelnienie dylatacji oraz przejść rurowych, niemały problem stwarza także łączenie wspomnianego materiału z innymi rozwiązaniami o charakterze wodochronnym.
Planując wykonanie izolacji za pomocą folii, większość inwestorów staje przed pytaniem: który model wybrać? Optymalnym rozwiązaniem okazują się folie, które można łączyć z wykorzystaniem kleju systemowego, rozpuszczalnika, poprzez wulkanizowanie lub zgrzewanie.
Ważną kwestią jest także grubość materiału – folia o grubości 0,2-03 mm może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, okazując się przysłowiowym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Dobrze dobrany materiał powinien posiadać grubość w granicach 1-1,5 mm. Różne folie są dostępne na https://tasmy-folie-narzedzia.pl/.