Jak dopasować roletę do okna?

Rolety okienne to funkcjonalne produkty, które – odpowiednio dobrane – mogą nam służyć latami. Zróżnicowane modele przedstawiają sobą różne cechy charakterystyczne: niektóre z nich sprawdzą się lepiej jako integralna część aranżacji wnętrza, inne spełniać będą głównie praktyczne funkcje, a jeszcze inne płynnie połączą ze sobą obie cechy. Pamiętajmy jednak, iż nie mniej istotny przy wyborze rolet jest ich kształt oraz rozmiar integralny z wielkością okna.

Rodzaj rolety a jej rozmiar

Do najpopularniejszych rodzajów rolety należy zaliczyć: rolety plisowane, rolety kasetowe, wolnowiszące oraz mini rolety. Jeśli zaś chodzi o materiał, to polecane jest drewno – nie tylko jako przykład praktyczności, trwałości, ale i łatwości jego czyszczenia. Nowoczesne drewniane rolety wewnętrzne stanowić będą bardzo dobre uzupełnienie wnętrz o różnorodnych stylach. Co więcej, modele drewniane dostępne są w coraz większej ilości rozmiarów, co ułatwia ich dobranie. 

Nie sposób nie wspomnieć i  roletach dzień i noc, które to charakteryzują się największą elastycznością spośród wyżej wymienionych. Wyposażone są także w dwa tryby, które pozwalają na natychmiastowe przełączanie pomiędzy wersją na dzień i na noc. Z takimi modelami można zapoznać się między innymi na stronie: https://www.el-deko.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc – produkty te spotykane są w wersjach z żyłką, prowadnicą, jak i w wolnowiszącej kasecie. Większość rolet składa się z łatwego montażu, który zazwyczaj polega na przytwierdzeniu (lub powieszeniu) części do ramy okiennej. Do tego potrzebować będziemy dwóch wymiarów: szerokości szyby oraz wysokości skrzydła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × pięć =