Niezapomniany, romantyczny weekend w górach – jak zaplanować?

W natłoku licznych codziennych obowiązków bardzo rzadko mamy czas dla bliskiej osoby, którą z całego serca kochamy (np. męża, żony, chłopaka czy dziewczyny). Doskonałym sposobem na nadrobienie tych zaległości jest romantyczna wyprawa w góry na weekend. Warto ją dokładnie zaplanować, tak aby dostarczyła nam mnóstwo emocji i pozytywnej energii, a także przebiegła bez żadnych niepożądanych komplikacji. Kluczowe znaczenie ma oczywiście wybór odpowiedniego regionu kraju oraz miejsca noclegowego.

Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik

Planując romantyczny weekend w górach, ustalmy najpierw precyzyjny termin wyjazdu. Najlepiej wybrać się tam poza sezonem, czyli wiosną albo jesienią, ponieważ nie ma wówczas zbyt wielu hałaśliwych turystów, a powietrze jest wyjątkowo rześkie (ułatwia pokonywanie szlaków). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić góry także w lipcu czy grudniu – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Drugim istotnym elementem planowania jest wybór konkretnego miejsca na mapie Polski. Sporą popularnością cieszy się Beskid Sądecki, który ma do zaoferowania wspaniałe krajobrazy i wiele różnorodnych atrakcji dla zakochanych. Z pewnością doskonale tam odpoczniemy, zrelaksujemy się i odreagujemy stres. Inne polecane destynacje to m.in. Tatry oraz Bieszczady. Kolejnym krokiem powinno być zorientowanie się w zakresie dostępnej bazy noclegowej na danym obszarze. Bierzmy pod uwagę zarówno hotele, jak i pensjonaty czy apartamenty. Jeśli naszym celem okażą się luksusowe apartamenty Zakopane to miasto, w którym znajduje się ich najwięcej. Pamiętajmy o tym, aby zarezerwować taką lokację przynajmniej miesiąc przed planowanym pobytem (drogą telefoniczną bądź online). Oto pozostałe etapy planowania romantycznego weekendu:

Ustalenie szczegółowych atrakcji – może to być np. jazda na nartach, kolacja w dobrej restauracji, relaks w ośrodku SPA, wycieczka trasą widokową lub wizyta w stadninie koni.
Spakowanie bagażu – zabierzmy ze sobą tylko najbardziej potrzebne rzeczy, czyli odzież dostosowaną do warunków pogodowych, buty trekkingowe, aparat fotograficzny itp.
Przygotowanie podstawowych dokumentów, kart płatniczych i gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 10 =