Plastikowe wyposażenie do magazynu – czy warto w nie inwestować?

W dużych magazynach na półkach znajdują się ogromne ilości towarów. Często na jednym regale położone jest nawet kilka ton różnych przedmiotów. Półki muszą więc być bardzo mocne, by mogły sprostać tak dużym masom. Wykonuje się je więc najczęściej ze stali, ponieważ metal ten odznacza się bardzo dużą wytrzymałością. Ostatnimi czasy słyszy się jednak coraz bardziej o wyposażeniu magazynu z plastiku. Czy jest on w stanie zapewnić taką samą, lub przynajmniej podobną wytrzymałość?

Specyficzna konstrukcja

Okazuje się, że jak najbardziej tak. Obecnie produkowane konstrukcje plastikowe wykonywane są w taki sposób, że potrafią legitymować się wytrzymałością nawet większą niż stal. Wszystko zawdzięczamy nowoczesnym maszynom, formom wtryskowym, w których wytwarzane są na przykład słupki plastikowe. Te wspierają cały regał i muszą przenieść masę nawet kilku ton, co robią bez problemu. Plastik ma ponadto kilka bardzo istotnych zalet, którymi góruje nad konstrukcjami ze stali. O tych atutach kilka słów poniżej.

Odporność na korozję

Główną przewagą plastiku nad stalą jest to, że jest on całkowicie odporny na rdzę. Metale z czasem utleniają się, co obserwujemy jako formowanie się na zewnętrznej powierzchni brązowego nalotu. Zmniejsza to ich wytrzymałość i z czasem powoduje, że tak osłabione fragmenty wyposażenia trzeba wymienić. Natomiast dla przykładu skrzyniopalety plastikowe można bez problemu użytkować nawet przez okres kilkunastu lat. Jeśli nie ulegną uszkodzeniu mechanicznemu, będą służyć oferując cały czas taką samą wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 19 =