Skok ze spadochronem to marzenie wielu z nas. Nie jest ono przy tym bardzo trudne do realizacji. Aby zacząć przygodę ze skakaniem z dużych wysokości nie trzeba posiadać wybitnej kondycji fizycznej. Wystarczy odpowiednie przygotowanie fizyczne i pokonanie bariery psychologicznej, co stanowi niewątpliwie największą trudność tego sportu. Nauka wymaga oczywiście inwestycji w szkolenia i godziny spędzone z instruktorami, wiąże się także z koniecznością odbywania wielu lotów samolotem.
Wykonanie pierwszego, samodzielnego skoku spadochronowego poprzedza podzielona na kilka etapów nauka. Obejmuje ją wiele godzin przygotowań teoretycznych oraz praktycznych zajęć prowadzonych na ziemi. Osoba szkoląca się poznaje obsługę spadochronu i wiedzę na temat fizyki poruszania się w powietrzu. Po przejściu tego etapu może odbyć swój pierwszy skok.
Dalsza część szkolenia, realizowanego już w przestworzach polega często na wykonywaniu lotu w formule AFF. Skok wykonywany jest z dwójką instruktorów, którzy, utrzymując niewielką odległość, uczą kursanta przyjmowania poprawnej pozycji i obsługi spadochronu. Jak widać nauka jest wieloetapowa, a zostanie skoczkiem spadochronowym wymaga wielu wysiłków. Jakkolwiek możliwe jest pominięcie tego procesu. Skok w tandemie z instruktorem nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności i może być zrealizowany jednorazowo. Zarówno gruntowne szkolenie, jak i pojedynczy lot ze spadochronem są przedmiotem oferty, z którą można się zapoznać pod adresem http://www.skokwtandemie.pl/?name=szkolenia_spadochronowe_aff.