Co sprawdzi się w małej kuchni?

Ceny mieszkań, szczególnie w dużych miastach, są bardzo wysokie, dlatego osoby decydujące się na zakup nieruchomości wybierają mniejsze metraże. Taka decyzja często przekłada się na ograniczoną powierzchnię kuchni, a nawet połączenie jej z salonem. Na szczęście istnieje wiele sposobów na urządzenie małej, lecz funkcjonalnej kuchni.

Niewielkie meble do kuchni

Nie w każdym mieszkaniu można sobie pozwolić na jadalnię, nie oznacza to wcale, że zabraknie miejsca do spożywania posiłków. Dobrym rozwiązaniem będzie wysoki stolik typu barowego, do którego można dostawić wygodny hoker krzesło kuchenne czarne. Przy takim stoliku można ustawić nawet 4 krzesła, więc rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku kilkuosobowej rodziny. Można także kupić hokery białe na https://meblo-strefa.pl/meble-do-kuchni/hokery/biale, które optycznie zwiększą przestrzeń.

W małej kuchni warto postawić też na mniejsze AGD, które pozwoli zaoszczędzić dodatkową przestrzeń. W sklepach popularne są urządzenia wielofunkcyjne, będące połączeniem zmywarki, piekarnika i mikrofalówki. Warto zastanowić się też nad wielkością kuchenki, jeśli nie planujemy zbyt intensywnie korzystać ze zmywarki, najlepiej wybrać model montowany pod blatem. Dzięki temu nad lodówką będziemy mogli również coś umieścić, nie tracąc przy tym miejsca.

W przypadku małej kuchni warto zrezygnować z pralki i zamontować ją w łazience lub przedpokoju. Warto też pamiętać o zagospodarowaniu odpowiedniej ilości miejsca na blacie kuchennym, szczególnie jeśli lubimy gotować. Zamiast stawiać czajnik czy inne przybory na blacie, lepiej zainstalować nad nim półkę do przechowywania niezbędnych przedmiotów.

Jeden komentarz w “Co sprawdzi się w małej kuchni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *