Czym różni się kitesurfing od windsurfingu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wodne sporty, takie jak windsurfing oraz kitesurfing stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Mimo, iż jedną i drugą aktywność wykonuje się na wodzie, sporty te różnią się od siebie pod kilkoma istotnymi względami. 

Najważniejsze różnice

W przypadku obu sportów ich podstawą jest wykorzystanie siły wiatru, która napędza deskę i umożliwia pływanie na niej. Najważniejszą różnicą są jednak konkretne warunku, w których można uprawiać każdy ze sportów. Kitesurfing może być uprawiany na płytszych akwenach wodnych, ponieważ osoba pływająca na desce przymocowana jest do specjalnego latawca za pomocą haka. Dzięki temu nie musi używać dużej siły, aby utrzymać się na desce. Deska windsurfingowa posiada żagiel, za pomocą którego steruje się nią. Jest to dyscyplina, która wymaga zdecydowanie więcej siły oraz doświadczenia, dlatego zalecana jest do osób bardziej doświadczonych.

Deska do kitesurfingu jest zdecydowanie łatwiejsza do prowadzenia. Naukę tego sportu mogą rozpocząć osoby w każdym wieku. Z jej pomocą można także wykonywać wiele widowiskowych akrobacji, które nie są możliwe do wykonania na desce windsurfingowej. Pierwsze kroki z kitesurfingiem najlepiej stawiać pod okiem doświadczonego instruktora. W tym celu warto zapisać się na profesjonalny kurs, który można znaleźć na stronie https://www.kitecrew.pl/portfolio/kurs-kitesurfingu-pzkite-i-ii-iii-mega-pakiet/. Podczas lekcji uczestnicy poznają wszelkie tajniki tego niesamowitego sportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*