Czym zajmują się agencje pośrednictwa pracy dla Ukraińców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ukraińcy są znani ze swojej ciężkiej pracy i umiejętności. Kraj ma doskonały system edukacji, a wiele osób studiowało za granicą, co oznacza, że łatwo przystosowują się do nowych kultur i środowisk.

Ukraińska diaspora jest jedną z największych w Europie – miliony Ukraińców mieszkają za granicą. Wielu z nich zdecydowało się przenieść do innych krajów europejskich, takich jak Polska, Węgry i Niemcy, aby znaleźć lepsze możliwości pracy.

Ze względu na tak dużą populację Ukraińców za granicą, wiele agencji rekrutacyjnych zostało założonych specjalnie dla nich, aby mogli znaleźć pracę w innym kraju. Dobrym przykładem takiej agencji w Polsce jest chociażby http://www.laxowork.pl/, która od wielu lat zapewnia pracę Ukraińcom na terenie Polski. Agencje te zazwyczaj oferują różne usługi, w tym:

Kontrakty

Agencje rekrutacyjne mogą pomóc ukraińskim pracownikom w podpisaniu umów z ich pracodawcami. Zapewnia to, że obie strony są prawnie związane warunkami umowy i są chronione przed ewentualnymi sporami

Zakwaterowanie

Wielu Ukraińców również przenosi się za granicę w poszukiwaniu pracy, więc agencje rekrutacyjne mogą pomóc im w znalezieniu zakwaterowania w nowym kraju. Niektóre agencje zapewniają nawet mieszkania, lub pomagają w znalezieniu nieruchomości w imieniu pracownika.

Ubezpieczenie medyczne

Agencje rekrutacyjne mogą zorganizować dla ukraińskich pracowników ubezpieczenie medyczne. Jest to szczególnie ważne, ponieważ koszty opieki zdrowotnej w innych krajach są często znacznie wyższe niż na Ukrainie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*