Do czego służą rozłączniki SL?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozłączniki SL służą do włączania i wyłączania dopływu energii elektrycznej do odbiornika. Odłącznik jest urządzeniem zabezpieczającym, które automatycznie izoluje obwód elektryczny od jego źródła zasilania w przypadku wystąpienia usterki lub przeciążenia. Rozłączniki serii SL zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz rozłącznika dwubiegunowego, jednobiegunowego czy trójbiegunowego, mamy je wszystkie w najlepszej cenie. Możesz również wybrać pomiędzy ręcznym a automatycznym rozłącznikiem. Seria SL jest zaprojektowana z wytrzymałymi końcówkami i terminalami dla łatwego okablowania i bezobsługowej pracy.

Działanie

Rozłączniki SL są przeznaczone do załączania i wyłączania zasilania elektrycznego odbiorników poprzez pracę dwubiegunową, zwykle w połączeniu z rozrusznikami gwiazda-trójkąt. Odłącznik SL jest przeznaczony do zainstalowania w obudowie rozdzielnicy, gdzie stanowi część ogólnego systemu ochronnego dla sieci rozdzielczej.

Zastosowanie

Rozłączniki SL są głównie używane w systemach trójfazowych do odłączania obciążenia od źródła, gdy jest to wymagane i do ponownego podłączenia ich, gdy jest to wymagane. Są one również używane jako wyłączniki w wielu przypadkach, ponieważ zapewniają szybszy czas reakcji niż inne typy wyłączników. Rozłączniki typu SL są powszechnie stosowane w zakładach przemysłowych, stacjach wytwórczych i podstacjach elektroenergetycznych jako urządzenia ochrony pierwotnej lub wtórnej. Są również stosowane jako urządzenia ochronne w podstacjach przemysłowych, gdzie mogą być stosowane jako urządzenia ochrony podstawowej lub jako urządzenia ochrony wtórnej wraz z innymi urządzeniami ochronnymi, takimi jak rozłączniki bezpiecznikowe i wyłączniki automatyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*