Gdzie znajdzie pracę lektor języka obcego?

Gdzie znajdzie pracę lektor języka obcego?

cottonbro/pexels.com

Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako lektor języka angielskiego mamy wiele możliwości do wyboru. Przede wszystkim możemy znaleźć kursy językowe w Krakowie czy innym większym mieście. Jest ogromna szansa na to, że szkoła językowa będzie potrzebowała lektora języka angielskiego. To bardzo popularne kursy, które są prowadzone cyklicznie. Często dochodzą nowe grupy uczniów, dlatego lektorzy są niezwykle poszukiwani.

Dodatkowo istnieje szansa, że taka szkoła językowa zaproponuje nam etat lub współpracę on-line. Obecnie bardzo popularne stają się kursy językowe on-line. Spotkania z native speakerem albo lektorem odbywają się przez Skype albo inny komunikator. W ten sposób uczący się języka oszczędzają wiele czasu na dojazdy do szkoły językowej na zajęcia.

Szkoła językowa oferuje dodatkowe materiały, a lektor może pracować z własnego domu. Poszukajmy pracy w wielu instytucjach tego typu. Wiele szkół prowadzi kursy w trakcie roku szkolnego. Możemy liczyć na kilka etatów, co da nam większą szansę na wydłużenie któregoś z nich i dostanie stałej pracy.

Własna szkoła językowa jako sposób na zarobek dla lektorów języka angielskiego

Lektorzy języka angielskiego mogą również dorabiać na pisaniu tekstów po angielsku lub na prostych tłumaczeniach. Z biegiem czasu można otworzyć własną szkołę językową, jeśli będziemy dobrymi lektorami z pasją i zaangażowaniem oraz cierpliwością do naszych uczniów. Szkoła językowa daje ogromne możliwości rozwoju. Przede wszystkim możemy rozszerzyć ofertę o kursy on-line albo zatrudnić lektorów innych języków, by stworzyć szkołę z wieloma możliwościami. Na utworzenie takiej placówki możemy dostać spore dofinansowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*