Jak ciekawie zestawić dodatki w ubiorze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dodatki do ubioru potrafią odmienić całą stylizację i nadać jej zupełnie nowego charakteru. Perły dodadzą elegancji nawet najprostszej sukience, a buty w jaskrawym kolorze przemienią podstawową ołówkową spódnicę i garsonkę w zestaw z pazurem. Dlatego warto poświęcić chwilę na przemyślenie doboru akcesoriów do stroju, by całość wyglądała ciekawie i przyciągała wzrok.

Jak dobrać dodatki do stylizacji?

Stylizacje do noszenia na co dzień nie mogą być zbyt awangardowe, gdyż musimy się w nich odnaleźć w sytuacjach biurowych czy też na mieście, jednak nieco ekstrawagancji nie zaszkodzi. Do biura nosimy zwykle spódnicę lub ciemne spodnie oraz bluzkę z gładkiego materiału, a do tego szpilki lub płaskie, ale eleganckie buty. Oczywiście nie ma nic złego w takim zestawie, ale jeśli szukamy odmiany, można wtedy nieco pokombinować z kolorami dodatków – pastelowo-różowa czy błękitna garsonka wprowadzi wrażenie lekkości i dziewczęcego uroku, z kolei botki z perełkami dyskretnie uzupełnią braki w biżuterii, której nie wypada nosić zbyt dużo do pracy biurowej.

Na wyjścia poza pracę natomiast dobrze jest czasem zaszaleć i zdecydować się na coś odważniejszego. Zamiast zachowawczych czarnych sztybletów można wybrać np. kozaki czerwone lub bordowe. Ożywią ciemny strój, dodadzą pewności siebie i będą dekoracją samą w sobie. Również nakrycia głowy mogą zastąpić nadmiar ozdób – wystarczy kapelusz z dużym rondem, by wyglądać wyraziście i ciekawie. Z modą warto eksperymentować, by znaleźć styl, który nam najbardziej odpowiada, ale najważniejszą zasadą jest, by dobrze czuć się w tym, co mamy na sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*