Jak prawidłowo wymierzyć rolety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety są obecnie jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem oraz zbytnim nagrzaniem się domu. Wyróżniamy ich dwa podstawowe rodzaje: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zaletą tych pierwszych jest to, że dodatkowo ochronić mogą nasze mieszkanie przed kradzieżą. Jednakże to właśnie rolety wewnętrzne stanowią produkt najczęściej wybierany. Przed zakupem pamiętajmy o ich precyzyjnym wymierzeniu, aby uniknąć potencjalnych kłopotów z montażem.

Prawidłowy wymiar rolety — szerokość a wysokość szyby

Podstawowym zadaniem w czynnościach pomiarowych podczas wybierania rolet jest określenie 3 wymiarów. Jest to szerokość szyby, szerokość szyby z listwami oraz jej wysokość. Dzięki temu kupimy produkt idealnie do jej parametrów dostosowany i poprzez to efektywnie spełniający swoje funkcje. Mierzenie rolet wcale nie jest skomplikowanym procesem, jednak dokonując obliczeń, lepiej powtórzmy je dwa razy. Alternatywą dla standardowych rolet mogą być karnisze, czyli drążki lub listwy zawieszone nad ramą okna, pozwalające na zawieszenie na nich zasłon.

Jednakże dużo bardziej polecane, w szczególności, gdy zależy nam na pełnym manewrowaniu ilością światła słonecznego wpadającego do naszych pomieszczeń, są nowoczesne rolety dzień i noc. Poprzez swoją budowę łączą zalety rolet i żaluzji w jednym urządzeniu. Wyposażone są w pasy tkanin, które na przemian występują po sobie (jeden z pasów przepuszcza światło, a drugi nie). Dzięki możliwości stałej i swobodnej regulacji, produkt możemy ustawić w taki sposób, aby w całości blokował dostęp do słońca lub też udostępniał część jego promieni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*