Jak współcześnie można zakupić samochód w atrakcyjnej ofercie cenowej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup samochodu to zadanie, które może przyprawić o zawrót głowy. Wiąże się to nie tylko z koniecznością wydania sporej sumy pieniędzy, ale również z samym wyborem oferty. Rynek jest bowiem tak zróżnicowany, że naprawdę ciężko jest zdecydować się na jedno rozwiązanie. Pole poszukiwań znacznie zawężają oczekiwania. Jeżeli bowiem zależy nam na naprawdę atrakcyjnej formie nabycia auta, to współcześnie będzie nią opcja leasingu. Co sprawia, że warto z niego skorzystać?

Leasing – czym jest i dlaczego warto wziąć go pod uwagę przy zakupie samochodu?

Leasing to elastyczna forma finansowania samochodu, mająca w sobie coś z kredytu i dzierżawy. Biorąc pojazd w leasing decydujemy się korzystanie z niego, w zamian za płacenie comiesięcznych rat. Korzystanie nie jest tu słowem przypadkowym, ani pomyłką, gdyż jako leasingobiorcy nie jesteśmy pełnoprawnymi właścicielami auta, a jedynie jego użytkownikami przez czas trwania umowy. Wszystko odbywa się oczywiście na ściśle określonych zasadach, ustalonych w kontrakcie. Nie oznacza to jednak, że wchodząc w układ z leasingodawcą, nie możemy pozyskać samochodu tylko dla siebie. Po wygaśnięciu umowy możemy wykupić samochód, którego cena będzie wówczas dużo niższa od rzeczywistej wartości rynkowej. Dzieje się tak dlatego, że już wcześniej podpisując umowę, zobowiązaliśmy się do ponoszenia jawnych kosztów, przez co wartość konkretnego egzemplarza maleje i wynosi zazwyczaj kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt procent ceny z dnia, w którym umowa została zawarta. Jest to jedna z co najmniej kilku zalet tego typu ofert.

Leasing umożliwia nam jednak znacznie więcej,  gdyż decydując się taki sposób pozyskania samochodu możemy negocjować sprawy związane z samym przedmiotem umowy, a w razie pozytywnego rozpatrzenia danych roszczeń, firma leasingowa umożliwi nam chociażby wybór modelu lub marki. Zdarza się, że na konkretne z nich będą dostępne dodatkowe zniżki. Koszty mogą ulec dodatkowej redukcji, jeśli będą to samochody przeznaczone do stałej eksploatacji, a więc chociażby modele dostawcze. Wówczas wybierając ofertę taką jak przykładowo VW użytkowe leasing, można nabyć pojazdy dla firmy, na naprawdę korzystnych zasadach. Faktem jest zatem, że cenowo na takim rozwiązaniu można wyjść naprawdę dobrze.

Zalety leasingu – co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się ofertę leasingową możemy czerpać z dodatkowych korzyści. Jako właściciel przedsiębiorstwa będziemy mogli chociażby wpisać wszelkie opłaty z nim związane, do kosztów uzyskania przychodu. Tym samym naliczane podatki będą mogły być niższe. Co więcej, większość leasingodawców naprawdę dba o swoich klientów i zapewnia różnego rodzaju benefity. Są to przykładowo darmowa pomoc serwisowa, czy też samochód zastępczy, oczywiście w razie nieprzewidzianych okoliczności. Oczywiście do zalet zaliczymy też zdecydowanie bardziej przyjazny charakter spłaty. Chodzi o to, że w przypadku leasingu transakcja jest rozłożona w czasie, przez co może być realizowana bez negatywnego wpływu na całościowy rozrachunek zysków i strat, zarówno przedsiębiorstwa, jak i indywidualnego konsumenta. Jest to o tyle pozytywne, że nie wymusza na nas konieczności dokonywania jednorazowej i mocno obciążającej budżet zapłaty. Warto dodać również, że nie potrzebna jest do tego zdolność kredytowa, ani żadne większe zabezpieczenia, jak to bywa w przypadku ofert powiązanych z kredytem. Formalności są natomiast proste i nieskomplikowane. Wszystko to sprawia, że leasing jest współcześnie jedną z najlepszych opcji na nabycie samochodu w atrakcyjnej ofercie cenowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*