Jak zrobić bramę przesuwną?

Bramy wjazdowe stanowią nieodłączny element większych – zarówno prywatnych jak i publicznych posesji. To właśnie one umożliwiają dokładną kontrolę wjeżdżających oraz wyjeżdżających osób. W połączeniu z innymi systemami kontroli dostępu stanowić mogą świetną ochronę antywłamaniową. Poza tym, bramy wjazdowe stanowią stałą część dekoracyjną danej działki, dlatego też niezmiernie ważny jest ich dobór, także pod względem estetycznym. Widoczna jest głównie od strony ulicy, jednak powinniśmy też zadbać o jej dokładne wykończenie po stronie naszej posesji – zwiększy to nie tylko jej ogólną atrakcyjność, ale zapewni i nam większy komfort przemieszczania się po lokacji.

Jednym z powszechniejszych i najbardziej przystępnych cenowo wyborów jest montaż bramy przesuwnej. Co istotne, jej zamontowanie nie należy do specjalnie skomplikowanych i możemy być w stanie zrobić to własnoręcznie. Bramy przesuwne stosowane są głównie tam, gdzie mamy możliwość odsunięcia jej w bok – toteż przed zakupem odpowiednich części upewnijmy się, że jej montaż w ogóle może mieć miejsce. Wymaganym elementem przy jej zakupie jest także przeciwwaga, która pozwoli na utrzymanie się równowagi bramy, gdy ta zostanie wysunięta. Według przepisów brama przesuwna nie powinna być węższa niż 2,4 m – poza tym, dobrze będzie jeśli wykonana zostanie z elementów stalowych. Zapewnią one jej odpowiednią solidność oraz wytrzymałość, a nam dadzą pewność jej długiej i bezawaryjnej eksploatacji.

Jeśli zależy nam, aby brama przesuwna nie była otwierana ręcznie to warto pomyśleć o zamontowaniu do niej wózków do bram przesuwnych. Ułatwią one jej poruszanie się – jednak pamiętajmy, iż wszystkie elementy ruchome zamontowane w bramie wymagać będą regularnego smarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 4 =