Jaki jest podstawowy sprzęt używany podczas remontu domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli planujesz remont domu, musisz zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi. Nie potrzebujesz ich wszystkich naraz, ale oto lista najważniejszych z nich:

Śrubokręty

Płaskie i z główką Phillips. Mając te dwa rodzaje śrubokrętów, poradzisz sobie niemal z każdą pracą.

Szczypce

Szczypce ślizgowe są przydatne do chwytania małych przedmiotów i drutu. Szczypce igiełkowe są świetne do chwytania małych przedmiotów i zginania drutów.

Klucze

Występują w wielu kształtach i rozmiarach i są używane podczas dokręcania lub luzowania nakrętek i śrub. Najczęściej spotykane klucze to klucze półksiężycowate, klucze nastawne i klucze do rur.

Drabina

Drabina jest powszechnym narzędziem używanym do osiągnięcia wysokich miejsc. Istnieje wiele rodzajów drabin, w tym drabiny wysuwane i drabiny schodkowe. Drabiny Multigrip są niezwykle popularne i mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów. Drabina jest niezbędnym narzędziem, które należy mieć pod ręką podczas pracy nad projektem, który wymaga dotarcia do wysokich miejsc.

Młotek

Młotki mają wiele kształtów, rozmiarów i wag. Istnieją dwa główne rodzaje młotków – młotki pazurowe mają pazury na jednym końcu, które mogą być używane do usuwania gwoździ z drewna; młotki kuliste mają zakrzywioną powierzchnię z jednej strony, która jest używana do uderzania dłut lub stempli do obróbki metalu. Gumowy młotek jest również pomocny do stukania przedmiotów w miejsce bez ich uszkodzenia.

Piła

Piła ręczna jest potrzebna do cięcia drewna lub metalu na projekt. Najpopularniejsze rodzaje to piły poprzeczne i piły do cięcia wzdłużnego, ale istnieje wiele innych rodzajów pił ręcznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*