Jakie zbiorniki powinny znajdować się przy każdym domu jednorodzinnym?

Właściciele domów jednorodzinnych często są zmuszeni do stosowania różnych rozwiązań ułatwiających odprowadzanie nieczystości (szamba), przechowywanie gazów płynnych (zwłaszcza propanu) czy gromadzenie deszczówki. W związku z tym, że najprostsze metody okazują się przeważnie najbardziej skuteczne, takim osobom poleca się przede wszystkim korzystanie ze specjalistycznych zbiorników, odpowiednio dostosowanych do rodzaju płynu. Przykładem są choćby niezwykle popularne i łatwo dostępne zbiorniki na deszczówkę.

Pojemniki na deszczówkę, szambo i gaz płynny

Dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych sposobem na spore oszczędności jest gromadzenie wody deszczowej, która przydaje się do podlewania roślin w ogrodzie, prania czy spłukiwania toalety. Instalacją służącą do tego celu jest specjalny zbiornik, podłączany przeważnie bezpośrednio pod rynnę. Na rynku są dostępne dwa jego rodzaje – model podziemny oraz naziemny.

Ten pierwszy posiada maksymalną pojemność 2000 l, przybiera formę modułową (poszczególne elementy można ze sobą dowolnie łączyć) i działa na tej zasadzie, że główny pojemnik odprowadza wodę z rur spustowych. Droższe modele są wyposażone w dodatkowe filtry i czujniki.

Z kolei zbiorniki naziemne umieszcza się przy elewacji obiektu budowlanego. Są to produkty w niczym nie przypominające zwykłych beczek – większość jest bowiem z zewnątrz ozdobiona materiałem imitującym kamień, drewno lub cegłę. Przy każdym domu jednorodzinnym powinien się również znaleźć zbiornik na nieczystości.

Warto się zaopatrzyć np. na https://centrum-sciekow.pl/kategoria/szczelne-szamba-plastikowe/ w szambo plastikowe w postaci mini oczyszczalni ścieków. Takie urządzenie jest wyposażone w osadnik gnilny (dwu- albo trzykomorowy) z filtrami doczyszczającymi, a także poletko rozsączające, odpowiedzialne za drenaż nieczystości. Ostatnim godnym uwagi zbiornikiem jest pojemnik na gaz płynny, który przydaje się w sytuacji, gdy nie dysponujemy właściwą infrastrukturą dla przyłącza gazu ziemnego albo koszty jego przyłączenia są zbyt wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *