Kiedy jest najlepszy sezon na łowienie ryb?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkowanie jest pasją, odpoczynkiem emocjonalnym i psychicznym dla wielu ludzi. NIe wszyscy, którzy wybierają się na ryby do końca wiedzą, kiedy jest najlepszy na to czas. Zwłaszcza osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z tym rodzajem hobby, mogą zastawiać się, kiedy najlepiej wyruszyć nad jezioro lub rzekę. 

Podstawowe terminy

Główny sezon na połów okonia przypada na czas od czerwca do września, zaś szczupak atakuje przynętę przez cały okres wolny od lodu. Prawie we wszystkich jeziorach i zbiornikach wodnych występuje sandacz, którego populacja zwiększa się bardzo szybko. Sezon na tą rybę zaczyna się od czerwca i kończy się w sierpniu, na belony przypada na miesiąc maj. Rybę dorsz łowi się wczesną wiosną i późną jesienią. Wielkie jeziora zamieszkiwane są przez liczne drapieżne ryby, jedną z których jest łosoś, który sprawnie bierze się na spinning.

Łosoś preferuje zimne wody, dlatego właśnie wiosna i koniec jesieni są najlepszym czasem na jego połów. Można także spotkać się z nim i latem, pod warunkiem, że linka będzie obciążona pływakiem zanurzeniowym. Trzeba pamiętać, że rybak powinien być zawsze zaopatrzony w żyłki wędkarskie przeznaczone dla różnego rodzaju ryb.

Sprzęt jest także istotnym elementem wędkarstwa. Ważnym aspektem dla rybaka jest porządne przygotowanie się do pójścia na ryby, czyli wybranie dobrego miejsca połowu i zaopatrzenie się w sprzęt, taki jak wędka i przynęty. Na https://sklep.insel.pl/można znaleźć ich różne rodzaje, więc bez problemu każdy znajdzie odpowiednie wyposażenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*