Klasyczne modele amerykańskich aut – kiedy opłaca się je sprowadzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy lub marzyło o posiadaniu znanych z amerykańskich filmów, ale niedostępnych na naszym rodzimym rynku modeli aut. Na szczęście, ostatnimi laty coraz bardziej popularne staje się sprowadzanie samochodów właśnie z tego kraju. Czy jest to jednak opłacalna inwestycja? Na podstawie analizy ofert dostępnych internecie za tak i nie. 

Co wpływa na koszt zakupu i sprowadzenia auta ze Stanów Zjednoczonych

Sprowadzenie niedostępnego w Europie modelu auta z USA wiąże się wieloma, często ukrytymi kosztami dodatkowymi. Tak więc do ceny zakupu samochodu należy doliczyć między innymi prowizję dla pośrednika kupującego lub licytującego pojazd, akcyzę konieczną do opłacenia na granicy, czy też opłaty związane z rejestracją w kraju. Co więcej, dodatkowy koszt związany jest również z opłacaniem firmy, która w swojej ofercie ma transport aut z USA i dostarczenie ich do Polski.

Oczywiście, w przypadku osobistego zakupu auta na terenie USA część poniesionych kosztów może ulec redukcji. Należy jednak pamiętać, że w większości sytuacji sprowadzanie auta z pominięciem pośredników nie jest polecane. Należy zdawać sobie bowiem sprawę, iż brak odpowiedniego doświadczenia, a co za tym idzie możliwość popełnienia pewnych błędów związanych z formalnościami może być dla osoby sprowadzającej bardzo kosztowny.

Co za tym idzie, większość specjalistów poleca potencjalnym klientom skorzystanie z pomocy firm specjalizujących się w dostarczaniu aut z USA do Polski. Z przykładową ofertą takiego przedsiębiorstwa można zapoznać się na przykład na stronie internetowej: https://amer-auto.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*