Kredyt hipoteczny – jak wybrać ten odpowiedni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt hipoteczny jest dla wielu osób dużym zobowiązaniem finansowym, a wybór odpowiedniej oferty kredytowej często jest trudną decyzją dla kredytobiorców. Z pewnością jednak kredyt ten powinien w jak najmniejszym stopniu obciążać portfel przyszłych kredytobiorców. Banki zazwyczaj przystosowują konkretną ofertę kredytu do możliwości danej osoby, a więc na samą umowę kredytową wpływ mają różne czynniki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotetycznego?

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie oferty, która będzie jasna, zrozumiała i przejrzysta, co oznacza, że dana umowa nie powinna zawierać dodatkowych i ukrytych opłat kredytowych. Kredyt hipoteczny zazwyczaj zaciągany jest na wiele lat, a więc najlepiej wybrać ten, którego łączny koszt będzie najniższy. Wiąże się to z porównywaniem różnych ofert, co jest dość długim procesem, jednak na rynku istnieje dużo przedsiębiorstw zajmujących się nie tylko sprzedażą nieruchomości, lecz także doradztwem i pomocą w załatwieniu wszelkich formalności, przykładowo https://elite.nieruchomosci.pl.

Warto dokładnie przeanalizować wszelkie koszty prowizji oraz dodatkowych ubezpieczeń oraz wysokość oprocentowania ubezpieczenia. Na oprocentowanie kredytu wpływa zarówno marża banku, a więc stała wysokość, która jest określona w umowie kredytowej i zależy od oferty danego banku oraz wskaźnik WIBOR, który jest niezależny od banku. Zmiana tego wskaźnika wpływa na zmianę wysokości oprocentowania danego kredytu, a w konsekwencji na wysokość miesięcznych rat. Wpłynie to na wybór najlepszego, pod względem kosztów, kredytu hipotetycznego.

Istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego kredytu są też jego aspekty pozafinansowe, a więc  sprawność banku, czyli jego szybkość i czas potrzebny do wydania decyzji kredytowej. Prosta obsługa całego procesu kredytowego oraz wsparcie w czasie jego trwania również jest dodatkowym atutem. Wybór kredytu z pewnością winien zostać poprzedzony całościową analizą, która uwzględni indywidualne oczekiwania i możliwości danego kredytobiorcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*