Męski strój galowy – kilka praktycznych rad odnośnie ubioru

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Męski strój galowy nie musi oznaczać klasycznego czarnego garnituru oraz muszki. Obecnie w trendach są także bardziej ciekawe zestawienia, o które warto się pokusić, jeżeli zależy nam na dobrym wizerunku.

Klasyka przede wszystkim

Ciemny garnitur na gali nie jest niczym złym. To strój jak najbardziej stosowny do okazji i adekwatny, ale pojawia się na galach bardzo często. Drugim równie popularnym wyborem jest granat. Alternatywą dla garniturów mogą być w przypadku bardzo ważnych okazji inne eleganckie męskie stroje jak smoking czy frak. Obecnie odchodzi się od klasycznego ujęcia i akceptowalna będzie poszetka w innym kolorze niż czerń. Przyjęło się, że chusteczka do garnituru powinna pasować kolorystycznie do krawata lub muszki. Tą zasadę warto zapamiętać, jeżeli zależy nam na profesjonalnym wizerunku na gali.

Wyróżniki dobrego stylu

Kolory na gali nie są zabronione, ale kluczowym jest odpowiedni ich dobór i dopasowanie. Przykładowo bordowej koszuli nie warto zestawiać z błękitnym garniturem, ale w przypadku spokojnego granatu, czerni lub szarości zestaw sprawdzi się znakomicie. Koszula w kolorze gołębiej szarości również będzie tu świetnie pasować, a czerwone dodatki bardzo ożywią całość. W doborze kolorów kluczowe jest łączenie typowo biurowych barw, przy których raczej trudno o rażącą pomyłkę. Biel, czerń, szarość, granat, błękit oraz beże nawet wymieszane ze sobą, obronią się. Na gali można także postawić na tzw. total look, który polega na założeniu na siebie ubrań w jednym kolorze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*