Na co zwracać uwagę przy przeglądzie wózka widłowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Standardowy przegląd wózka widłowego nie odbiega specjalnie od kontroli innych maszyn większego kalibru. Maszyna ta przeznaczona jest do transportu różnorodnych rodzajów ciężkich towarów. Istotna jest też sama częstotliwość użytkowania sprzętu oraz zakres jej ruchów.

Dopiero na podstawie tych informacji oraz głównych systemów i części, w które jest wyposażona mechanik może przejść do szczegółowego systemu maszyny. Polecane jest, aby dochodziło do niego przynajmniej raz w roku – przy przeciętnej eksploatacji wózka widłowego.

Przegląd wózka widłowego – ogólna charakterystyka

Nowoczesny wózek widłowy podatny jest bardziej na liczne awarie związane z elektroniką, w którą jest wyposażony – technologiczne podzespoły sprzętowe są bardziej podatne na skoki temperaturowe czy załamanie się pogody. Dlatego też, maszyna winna posiadać osobne czujniki temperatury zewnętrznej przekazujące na żywo operatorowi informacje na jej temat. Dzięki temu, jest on w stanie sprawnie dostosować działania do warunków za oknem. Takie czujniki są dostępne na http://sklep.4lift.pl/4031-czujniki-temperatury-zewnetrznej.

Do przeglądu wózka widłowego dochodzić powinno jedynie w profesjonalnych zakładach naprawczych, w których mechanicy wyszkoleni są pod kątem pracy przy specjalistycznych maszynach. Jednym z obowiązkowych elementów, które wchodzić muszą w skład standardowej kontroli jest pompa wózka widłowego – jest to niezmiernie ważna część pozwalająca na wydajne działanie maszyny.

W trakcie inspekcji warto też zbadać, które części są już wyeksploatowane na tyle, że przyda się ich wymiana. Stałe śledzenie takich fragmentów w dalszej perspektywie pozwoli nam zaoszczędzić na potencjalnych naprawach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*