Najbardziej słoneczne miejsca na spędzenie wakacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czarter jachtów to doskonała propozycja dla każdego, kto marzy o aktywnych wakacjach, z dala od miejskiego zgiełku cz obleganych przez turystów plaż. Żeglować można zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, przeżywając niezapomniane przygody.

Wakacje pod żaglami

Grecja – kraj wyjątkowy i różnorodny, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Urzekające zielenią wyspy na Morzu Jońskim, spokój bijący z Zatoki Sarońskiej, wietrzne Cyklady, pełne tajemnic Sporady, Dodakanez i Chalkidiki przyciągają każdego roku setki turystów z całego świata. Krystalicznie czyste wody, bezpieczne porty i ciekawe trasy rejsów zachęcają amatorów wodnej przygody do skorzystania z a trakcji, jaką jest czarter jachtów w Grecji. Propozycja adresowana jest zarówno dla wprawionych żeglarzy, jak i amatorów wodnej przygody. Kusi także możliwość zwiedzenia greckich wysepek, z których większość ma pochodzenie wulkaniczne, czego efektem jest niezwykły, urzekający krajobraz, który z całą pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających żeglarzy.

Doskonałym miejscem do czarterowania jest także turecka Riwiera. Główną zaletą jest dobrze rozwinięta infrastruktura żeglarska, bazy czarterowe znajdują się w Marmaris, Bodrum i Fethiye. Żeglarze mogą skorzystać z dobrze wyposażonych marin, kotwicowisk oraz pomostów z muringami, jachty w Turcji zawsze są przygotowane do czarteru. Na brak atrakcji, zwłaszcza historycznych i przyrodniczych, również nie można narzekać. Największą popularnością wśród żeglarzy cieszy się Morze Egejskie oraz Morze Śródziemnomorskie, choć równie ciekawe jest Wybrzeże Licyjskie, polecane przede wszystkim turystom, którzy o raz pierwszy zwiedzają Turcję na jachcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*