Poduszki – praktyczne akcesorium dekoracyjne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poduszki zwykły się kojarzyć z nocnym wypoczynkiem, ewentualnie z prozdrowotnymi właściwościami, jeśli mowa o tych rozgrzewających, czy wspomagających właściwe ułożenie kręgosłupa. Jednak ten niepozorny element ma także ogromny potencjał estetyczny, który można łatwo wykorzystać, aby nadać swoim wnętrzom niepowtarzalny klimat. Jak to zrobić? 

Kilka prostych trików mogących odmienić każde pomieszczenie

Klasyczne, eleganckie pokoje utrzymane w stonowanej kolorystyce można z łatwością wizualnie unowocześnić, kładąc na kanapie czy fotelach kolorowe poduszki. Szczególnie dobrze sprawdzą się w takich przypadkach zestawy złożone z modeli w dwóch, kontrastujących kolorach, układane naprzemiennie, np. żółta poduszka między dwiema granatowymi lub czerwonymi. Można wybrać też okrągłe poduszki na krzesła, które ożywią jadalnię, czy kuchnię, nadając im niezobowiązującego szyku. Występują one w tak wieku wzorach i kolorach, że bez trudu można wybrać ciekawe oraz niebanalne propozycje.

Nadrukowy szał

Oprócz jednobarwnych modeli w modzie są też poduszki ozdobione przeróżnymi nadrukami. Jest ich mnóstwo: począwszy od tradycyjnych kwiatowych wzorów, przez secesyjne ornamenty, napisy motywacyjne, po design inspirowany sztuką Wschodu, przede wszystkim marokańskimi mazakami. Są one niezwykle wyraziste stylistycznie i pozwalają spersonalizować wnętrze, ale również łatwo zmienić jego charakter. Wybór tego typu poduszek od razu kształtuje bowiem estetykę wnętrza, jego wyraz oraz klimat. W efekcie wystarczy mieć kilka zestawów tego typu akcesoriów, aby móc dowolnie bawić się stylem mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*