Pomysły na aranżację pokoju dziecięcego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój małego dziecka to miejsce, które powinno kojarzyć się przede wszystkim ze spokojem, bezpieczeństwem, ale i dobrą zabawą. Dlatego tak ważnym jest, by przy jego aranżacji pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Główną z nich jest to, że meble powinny być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim dopasowane do charakteru i osobowości naszego dziecka.

Pokój jako plac zabaw albo biuro małego projektanta

W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się urządzanie pokoju dziecka pod kątem tematycznym. Dopasowane kolory ścian, czasem sufitu oraz dekoracje to tylko podstawa. Najważniejsze bowiem są oczywiście meble i akcesoria, służące dziecku w codziennej zabawie, nauce oraz odpoczynku. Wśród nich z pewnością powinny znaleźć się: dostosowane do wieku dziecka łóżko, szafki na ubrania oraz biurko, warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie. Dywany dziecięce z kolei sprawią, że w pomieszczeniu wytworzy się całkiem przytulna atmosfera.

Pokój dziecka można urządzić zarówno pod kątem jego pasji i zainteresowań, jak również w modnym stylu ulubionej kreskówki lub magicznych postaci. Dla dziewczynki będzie to np. kraina jednorożców albo zamek księżniczki, dla chłopca statek kosmiczny lub wnętrze wozu strażackiego. Odpowiednio dobrane dekoracje, takie jak naklejki naścienne albo barwne dywany w stonowanym kolorze, np. https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany/28 zdecydowanie wzmocnią ten fantastyczny efekt i będą stanowić tło pod nawet najbardziej szalone zabawy w towarzystwie grupki najlepszych przyjaciół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*