Poradnik brafitterki – jak dobrać właściwy biustonosz do rozmiaru swoich piersi

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Brafitting to nic innego jak sztuka indywidualnego dobrania biustonosza. Każda kobieta marzy o tym, aby przez cały dzień czuć się komfortowo i mieć jak najlepsze samopoczucie. Dzięki dobraniu odpowiedniego wyglądem, rozmiarem a także kształtem stanika każda z pań może się czuć dowartościowana. Dobranie nieodpowiedniego biustonosza spowoduje pogorszenie wyglądu sylwetki a nawet będzie przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Poniżej spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie jak najlepiej dobrać stanik.

Od czego zacząć?

Kiedy nie mamy pojęcia jak zabrać się za wybranie dla siebie odpowiedniego biustonosza, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do brafitterki. Taka osoba pokaże nam, jak obchodzić się z własnymi piersiami podczas doboru stanika. Zaopiekuje się ona nami i z pomocą jej uwag, na pewno dobierzemy dopasowany biustonosz. Kobiety wychodząc z wizyty od brafitterki często dowiadują się, że ich biust jest o jeden rozmiar większy niż myślały. Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków panie narzekają na rozmiar swoich piersi i zaniżają ich rozmiar.

Dobranie biustonosza – w jakim sklepie?

Kiedy już zdecydujemy się wybrać biustonosz, to powinniśmy poszukać takiego w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży bielizny. Kupowanie biustonoszy w wielkich sklepach z odzieżą nie pozwoli nam na dobór odpowiedniego stanika, ponieważ nigdy nie dopasujemy go idealnie do swoich piersi. W przypadku skorzystania usług brafitterki u niej także kupimy biustonosz  i będziemy mieć pewność o jego doskonałości.

Jak dobrać odpowiedni stanik – krok po kroku

Dobrze jest, kiedy będzie z nami ktoś, kto optycznie pozwoli nam ocenić, czy dany stanik wygląda na nas dobrze. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że osoba, która z nami będzie oceni go tylko oczami a o komforcie noszenia takiego biustonosza decydujemy sami. Dobrą praktyką jest zabranie ze sobą luźniej koszulki typu T-shirt, by zobaczyć jak wyglądamy w ubraniu. Dzięki temu zaobserwujemy jaki kształt biustu można osiągnąć po przymierzeniu biustonoszy o różnym modelu.

Kiedy znajdziemy się już w odpowiednim miejscu i możemy przebierać w wielu biustonoszach, to zabieramy się za wybranie tego odpowiedniego. Warto też najpierw zmierzyć swój obwód pod piersiami, aby wiedzieć jakiego rozmiaru najlepiej szukać, ale w przypadku kiedy znamy mniej więcej wielkość miseczki nie jest to konieczne.

Zaczynamy od znalezienia interesującego nas kształtu i kroju stanika. Na start najlepiej jest wybrać ich kilka. Musimy wiedzieć jaki cel ma spełniać biustonosz i pod jaką odzieżą będziemy go nosić. Inny wybierzemy pod sukienkę z dużym dekoltem, a inny pod zwykłą koszulkę.

Kiedy już znajdziemy odpowiednie staniki, to musimy je przymierzyć. Częstym błędem jest to, że kobiety patrzą tylko na rozmiar miseczki i ewentualnie przykładają stanik do ubrania, bądź na założony już biustonosz. W ten sposób nie dobierzemy odpowiedniej dla nas bielizny, która do nas pasuje. Dobieranie na oko nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Po założeniu biustonosza na swoje ciało musimy ułożyć piersi. Jak się do tego zabrać? Dłoń układamy na kształt łódeczki i wkładamy rękę pod pachę równocześnie przekładając ją pod ramiączkiem od stanika. Tak ułożoną rękę przesuwamy w kierunku piersi układając ją w staniku. Tę samą czynność powtarzamy w przypadku drugiej piersi.

Następnie przeglądamy się w lustrze i pytamy osobę, która nam towarzyszy o ewentualne wystające fałdki skóry. Od strony optycznej należy zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się nasza postawa. Jeśli wydaje nam się, że biust wygląda brzydko, wystaje ze stanika, albo wręcz przeciwnie, tonie w nim, to należy szukać dalej.

Kolejnym ważnym aspektem jest nasz komfort. Jeśli osoba, która przymierza biustonosz czuje się w nim spętana, mimo odpowiedniej regulacji ramiączek i zapięcia a stanik jest po prostu niewygodny, to trzeba szukać dalej.

Podsumowując, biustonosz który ma pasować rozmiarem do piersi musi posiadać:

– odpowiedni krój,

– kształt miseczki dopasowany do piersi,

– być wygodny

Po spełnieniu tych założeń można stwierdzić, że biustonosz ma odpowiedni rozmiar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*