Prosty i szybki sposób na wydanie książki – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zamiast zdawać się na decyzję tradycyjnego wydawnictwa, wielu autorów wybiera self-publishing. Kiedy tekst książki jest już gotowy, jakie kroki należy podjąć, aby móc trzymać w ręku egzemplarz własnego dzieła? Sprawdźmy.

Publikacja książki w kilku prostych krokach

Jeżeli jesteśmy pewni, że nasza praca została wykonana i treść książki jest gotowa, warto zadbać o korektę. Wykwalifikowany korektor wychwyci literówki i błędy interpunkcyjne, ale nie będzie ingerował w merytoryczną zawartość dzieła. Po korekcie konieczny jest skład publikacji, który polega na podziale tekstu pomiędzy poszczególne strony.

Poprawiony i złożony tekst może następnie trafić do drukarni. Obecnie standardem jest druk cyfrowy książek. Zanim skontaktujemy się z taką drukarnią, powinniśmy przemyśleć kwestie formatu publikacji, nakładu, gramatury papieru, a także rodzaj oprawy (twarda czy miękka). 

Jednym z wyzwań jest stworzenie okładki dla naszej publikacji. Przy odrobinie chęci i znajomości programów graficznych, możemy zrobić to samodzielnie. Należy koniecznie pamiętać o tym, że projekt okładki dostarczamy do drukarni w oddzielnym pliku. Projekt musi uwzględniać spady, to znaczy powinien mieć wymiary o kilka milimetrów większe od gotowej okładki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*