Rodzaje szefów kuchni, którymi możesz zostać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli rozważasz zostanie szefem kuchni, jest kilka rzeczy do rozważenia. Jakim rodzajem szefa kuchni chcesz być? Czy chcesz pracować w restauracji lub gotować dla własnej rodziny? Jakiego rodzaju szkolenia chcesz?

Istnieje kilka sposobów, aby stać się szefem kuchni. Pierwszym krokiem jest zdecydować, jaki rodzaj szefa kuchni chcesz być, a następnie szukać szkół, które zaspokajają swoje potrzeby.

Oto najczęstsze rodzaje szefów kuchni:

Szef kuchni restauracji

Szef kuchni restauracji pracuje w zakładzie, który serwuje posiłki dla klientów. Szef kuchni restauracji może specjalizować się w obszarze, takim jak ciasto lub przygotowanie mięsa, lub mogą pracować jako specjalista, który przygotowuje jedzenie we wszystkich kategoriach. Szefowie kuchni w tej kategorii mogą być odpowiedzialni za przygotowanie jedzenia od początku do końca i serwowanie go klientom, lub mogą pracować pod kierunkiem innego szefa kuchni. Szkolenie do zostania szefem kuchni w restauracji można zakupić na takich stronach jak https://chefstable.com.pl/szkolenia/.

Prywatny szef kuchni

Prywatny szef kuchni zazwyczaj pracuje dla jednego klienta na raz, przygotowując posiłki w domu lub podróżując z ich klientem, gdy podróżują po świecie (praktyka znana jako prywatny catering jet). Prywatne szefowie kuchni mogą również cater duże wydarzenia, takie jak wesela i imprezy.

Autor książki kucharskiej

Autorzy książek kucharskich piszą książki o technikach gotowania lub konkretnych kuchniach, takich jak kuchnia włoska lub kuchnia południowa. Mogą również podróżować po całym świecie zbierając przepisy z różnych kultur i krajów do umieszczenia w swoich książkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*