Taśmy dwustronne piankowe: klejące i samoprzylepne.

Taśmy dwustronne dzielą się na kilka podstawowych rodzajów. Jedną z najpopularniejszych rodzajów taśm na polskim rynku jest taśma dwustronna piankowa. Można ją podzielić jeszcze na kilka odmian, przede wszystkim na klejące oraz samoprzylepne. Taśmy dwustronne piankowe w dużej mierze wykorzystywane są po to, aby połączyć ze sobą dwa elementy, czy też podzespoły, które posiadają nierówną powierzchnię. Wtedy też takie połączenia są stabilne, wytrzymałe, a nierówności są skutecznie niwelowane.

Taśmy dwustronne piankowe samoprzylepne są bardzo wygodne w użytkowaniu. Podzielone są one na różne wymiary, kolory, zakupić można je także w różnych wersjach, jeśli chodzi o grubość oraz gęstość. Bardzo ważne jest to, iż jest ona niezwykle odporna na szkodliwe działanie wysokich temperatur, dlatego idealnie spisuje się głównie w przemyśle oraz na terenie zakładów produkcyjnych. Dodatkowo zastosować można je również w motoryzacji oraz budownictwie, gdzie cechują się długą żywotnością. Co ważniejsze są też odporne na działanie wilgoci i promieniowania UV.

Taśmy dwustronne piankowe klejące są wykorzystywane do klejenia luster, szkła, czy też mebli, gdzie najlepiej wykorzystują swoje bogate właściwości. Również są one odporne na wilgoć oraz wysokie temperatury. Klejenie poszczególnych elementów taką taśmą sprawia, iż na długi czas dwa elementy zostaną ze sobą połączone, a w miejscu łączenia nie będzie żadnego śladu. Można je także wykorzystać bez większych problemów do klejenia rolet, ale też materiałów aluminiowych.

Artykuł napisany we współpracy z firmą BB Tapes, która posiada szeroką ofertę taśm klejących, takich jak: taśmy dwustronne, taśmy piankowe, taśmy pakowe, taśmy Tesa, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 2 =