Teambuilding – na czym polega i co daje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgrani pracownicy lepiej radzą sobie z zadaniami służbowymi. Rozumieją to prezesi dużych korporacji, od lat wykorzystujący wyjazdy integracyjne i szkolenia w umacnianiu podległych im zespołów. Od pewnego czasu tak zwany teambuilding zyskuje na znaczeniu także w mniejszych firmach. Na czym polega i jakie korzyści daje przedsiębiorstwu?

Jak zbudować zespół?

Tworzenie zespołu zgranych podwładnych to zadanie, które w zasadzie nigdy się nie kończy. Rolą szefa jest nie tylko rozdzielanie obowiązków, ale również sprawiedliwe rozstrzyganie sporów i utrzymywanie atmosfery sprzyjającej efektywnemu realizowaniu projektów. Szczególnym wyzwaniem jest budowanie zespołu od podstaw. W takich wypadkach sprawdza się wspomniany teambuilding. To szkolenia zaprojektowane z myślą o konkretnej grupie pracowników.

Podczas warsztatów mają możliwość, by się lepiej poznać i poćwiczyć wspólne rozwiązywanie problemów. Zdobyte umiejętności wykorzystują potem w pracy zespołowej. Poza kompetencjami komunikacyjnymi i interpersonalnymi, poszczególni uczestnicy rozwijają również swoją kreatywność.

Poprawa wydajności

Teambuilding wpisuje się w umocnienie zespołu i poprawę jego wydajności. Imprezy integracyjne Poznań organizuje się często i są one najczęściej zaplanowane w taki sposób, by połączyć ćwiczenia przydatnych umiejętności z relaksem i dobrą zabawą. Chodzi o to, by w warunkach innych niż biurowe dać pracownikom okazję do lepszego poznania się i nauki pracy w zespole. Przekłada się to na sprawniejsze wykonywanie zleceń i rozwój firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*