W czym tkwi popularność yerba mate

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate – w Polsce popularnie nazywana herbatą to napój unikatowy. Pochodzi z gorącej Ameryki Południowej i wytwarzana jest z ostrokrzewu paragwajskiego. Ma wachlarz dobroczynnych właściwości, które działają zbawiennie na organizm człowieka. Jest również często polecana jako alternatywa dla „kawoszy”.

Czego potrzebujemy?

Mimo, iż napar jest dość wymagający w przygotowaniu, zyskuje on coraz większą popularność w naszym kraju. Aby poprawnie przygotować yerba mate potrzebujemy przede wszystkim odpowiednich akcesoriów tj. matero i bombille (przykład znajdziesz tu: https://ymt24.pl/yerba-mate-bombille) oraz dobrej jakoś liście yerba mate. Ilość liści, jaką zaparzymy, zależy tylko od nas. Ważne jest jednak, aby napar zalewać wodą w temperaturze około 70-80 stopni. Nigdy nie wrzątkiem!

Napój, który sprawi, że odżyjesz!

Yerba mate to napar, dzięki któremu zaobserwujemy wiele pozytywnych skutków przy regularnym stosowaniu. Zapewne dlatego jest obecnie coraz bardziej popularny w naszym kraju. Zbawienne działanie napoju zaobserwowano już w XVII wieku, kiedy to zakonnicy jezuici założyli pierwszą plantację ostrokrzewu paragwajskiego.

Po wypiciu Yerba Mate zauważymy wiele zalet m.in:
– wzrost energii
– poprawę koncentracji
– unormowanie ciśnienie tętniczego
– polepszenie humoru
– zwiększenie przemiany materii
– znaczne ujędrnienie skóry
– zwiększenie odporności
– oczyszczenie organizmu

Zalet jest niezliczenie wiele. Warto dodać, że napar z liści ostrokrzewu przy jednorazowym wypiciu daje znacznie większy zastrzyk energii, niż kawa. Jest tak dlatego, ponieważ kawa działa bardzo mocno, ale tylko przez krótką chwilę. Yerba mate natomiast, działa o wiele dłużej niż kawa i sprawia, że nasz poziom energii utrzymuje się bardzo długo i na wysokim poziomie. Zalecane jest picie jednej filiżanki dziennie, która sprawi, że codziennie będziesz się czuł jak „młody bóg”, który może zawojować cały świat!

Tekst powstał w oparciu o współpracę z Yerba MaTe 24.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*