W których pomieszczeniach powinny być kratki wentylacyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zaprojektowana i sprawnie działająca wentylacja to niezmiernie ważny element w każdym mieszkaniu i domu. Pozwala ona na ciągłą wymianę powietrza w pomieszczeniach, dzięki czemu nie gromadzi się wilgoć, ani inne związki zwłaszcza lotne, które w dużym stężeniu mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Konsekwencje mogą być opłakane także dla samego budynku. Przede wszystkim rozwój pleśni i grzybów, niszczenie mebli, drewnianych podłóg, ale też samych ścian. Gdzie zatem trzeba umieścić kratki wentylacyjne, aby proces wymiany powietrza był efektywny?

Kuchnia, łazienka i toaleta

To najważniejsze pomieszczenia w domu, gdzie gromadzi się najwięcej wilgoci w procesie gotowania, czy mycia. Jest zatem szczególnie istotne, aby kratki się tutaj znalazły oraz były wydajne, odpowiednio czyszczone i drożne. Jeśli mieszkańcy mają wrażenie, że nie wszystko działa prawidłowo, warto skonsultować się ze specjalistyczną firmą, na przykład taką jak ta: https://sgklima.pl/wentylacja/.  Sprawdzi ona jakość instalacji. W razie problemów zajmie się kompleksowo projektem, montażem i późniejszym serwisem.

Kotłownia

Domy oraz zwykle mniejsze kamienice, które posiadają własną kotłownię, muszą być zaopatrzone w dobrze działającą wentylację. Jest ona potrzebna ze względu na bezpieczeństwo. Mogący się tam zbierać potencjalnie tlenek węgla jest bowiem zabójczy.

Pokoje bez okien

Wymogiem jest także umieszczanie kratek w pomieszczeniach, gdzie brak okien lub nie można ich otwierać. Zwykle zatem są to różnego rodzaju schowki, garderoby oraz komórki na przykład przy kuchni. Powodem jest przede wszystkim zaleganie wilgoci, które prowadzi do powstawania grzybów na ścianach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*