W restauracji czy na świeżym powietrzu – gdzie zorganizować komunię swojego dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie uroczystości komunijnych jest dla wszystkich rodziców nie lada wyzwaniem logistycznym. Trzeba ugościć wiele osób w jednym miejscu, zorganizować posiłek, wszystkich pomieścić i sprawić aby dobrze się czuli przez kilka godzin. Sprawdzamy, gdzie najlepiej zorganizować takie wydarzenie.

Gdzie organizować?

Zwykle pod uwagę bierze się trzy opcje, z których każda ma swoje plusy i minusy. Coraz rzadziej rodziny decydują się na przyjęcie w mieszkaniu. Zwłaszcza jeśli jest to w bloku, na niezbyt dużej powierzchni. Będzie na pewno ciasno, a mama dziecka będzie musiała pełnić rolę także kucharki, kelnerki oraz sprzątaczki (po przyjęciu). Jeszcze inną opcją może być przyjęcie na przykład w ogrodzie działkowym albo ogrodzie przy domu. Świeże powietrze zawsze pomaga w dobrym nastroju, daje możliwość w każdej chwili krótkiego spaceru po okolicy. Ale jest problem – co zrobić kiedy będzie deszcz? Tutaj naprzeciw wychodzi jedna możliwość. Mianowicie chodzi o specjalne namioty na komunie wynajem ich pozwala zorganizować taką imprezę nawet w niezbyt dobrych warunkach atmosferycznych. 

A może restauracja?

W przypadku, gdy nie mamy możliwości zorganizowania przyjęcia komunijnego w plenerze, pozostaje nam trzecia opcja, czyli po prostu restauracja. W tym wypadku trzeba jednak liczyć się z o wiele wyższymi kosztami, ponieważ trzeba opłacić salę oraz catering. Należy również sporo wcześniej zarezerwować termin ze względu na obleganie tego typu miejsc – szczególnie w okresie komunijnym. Warto więc wziąć wszystkie “za” i “przeciw” i przemyśleć, która z opcji będzie tą idealną. Oczywiście najważniejsza część imprezy będzie w kościele – w końcu to tam nasze dziecko przyjmie swój kolejny sakrament.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*