Wyposażenie łazienki – bez czego się nie obejdziesz?

Remont łazienki na ogół wykonujemy rzadziej, niż odnawiamy salon czy sypialnię. Obecne na ścianach i podłodze kafelki są bowiem bardziej wytrzymałe niż farba czy tapeta, tak samo jak akcesoria łazienkowe, w przeciwieństwie do większości standardowych mebli, są długowieczne. Dlatego też aranżacja tego pomieszczenia powinna być dokładnie przemyślana. Przedstawiamy wyposażenie, bez którego się nie obejdziemy.

Na sam początek: podstawy

W żadnej łazience absolutnie nie może zabraknąć trzech rzeczy. Są to: wanna lub prysznic, umywalka oraz toaleta. Wybór tego pierwszego elementu zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Decyzję tę uzależniamy również od wielkości pomieszczenia. Jeśli chodzi o umywalki, możemy wybierać pomiędzy modelami o różnym kształcie, wielkości oraz głębokości. W kwestii samej toalety, każdy z nas słyszał prawdopodobnie o miskach WC Roca. Ta obecna od wielu lat na naszym rodzimym rynku firma oferuje modele różnego rodzaju, włączając w to miski podwieszane oraz bezkołnierzowe.

Obowiązkowe dodatki

Poza standardowym wyposażeniem łazienki, we wnętrzu tym koniecznie musi być obecne lustro. Najpraktyczniejszym miejscem na jego powieszenie jest oczywiście przestrzeń nad umywalką. Możemy zdecydować się również na szafkę, w której lustro wbudowane jest w drzwiczki. Kolejnym dodatkiem, który powinien znaleźć się w łazience, jest wieszak na ręczniki. Zamiast standardowych modeli montowanych na drzwiach, warto zainwestować w profesjonalną suszarkę, najlepiej w formie grzejnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 5 =