Z czyją pomocą można ubiegać się o odpowiednią wysokość przysługującego odszkodowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto choć raz próbował uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela wie, ile czasu i stresu to kosztuje. Bardzo często takie sprawy o wypłatę odszkodowania kończą się w sądzie. Walka z ubezpieczycielem jest długa i wyczerpująca, ale przede wszystkim – nierówna. Firmy ubezpieczeniowe nierzadko obniżają wysokość należnego odszkodowania, często też odmawiają wypłaty jakichkolwiek pieniędzy. Po wysłaniu kilku pism i otrzymaniu kolejnych decyzji odmownych pozostaje już tylko jedno – droga sądowa. Ubezpieczyciel w ten sposób odwleka moment zapłaty należnego świadczenia licząc, że poszkodowanym nie starczy już sił na walkę w sądzie. Ilu z nich rezygnuje z dochodzenia odszkodowania na drodze sądowej? Jak wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia dla D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., co czwarty Polak nie walczy o odszkodowanie, chociaż powinien.

Walki z ubezpieczycielem nie musisz toczyć sam

Największą przeszkodą dla większości poszkodowanych są koszty i skomplikowane przepisy. To powoduje, że wielu z nich rezygnuje z dochodzenia tego, co im się zgodnie z prawem należy. Istnieją jednak sposoby na uzyskanie należnych pieniędzy od ubezpieczyciela, i to bez konieczności ponoszenia kosztów z góry. Najskuteczniejszym z nich jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych podmiotów, które dzięki doświadczeniu i wiedzy są w stanie sprawnie przeprowadzić całą procedurę. Zakres dostępnej pomocy w trakcie postępowania odszkodowawczego można znaleźć m.in. za pośrednictwem strony https://departamentodszkodowan.pl/

Decyzje firm ubezpieczeniowych są często niekorzystne dla poszkodowanych. Zwłaszcza jeśli działają oni w imieniu własnym i bez profesjonalnego wsparcia. Dlatego w tej walce warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*