Za pomocą jakich programów uczyć się tworzenia grafiki komputerowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach znajomość podstawowych zasad projektowania może okazać się niezwykle przydatna na wielu płaszczyznach. I to nie tylko zawodowych. Mogłoby się wydawać, że takie zdolności to domena jedynie profesjonalnych grafików. Okazuje się jednak, że umiejętność ta doskonale sprawdzi się, kiedy będziemy chcieli stworzyć nowy projekt, prezentację, czy chociażby CV. Co więcej, rozwijając swoje kompetencje z zakresu grafiki komputerowej, z pewnością zapunktujemy u przyszłych pracodawców. Sprawdźmy więc, za pomocą jakich programów warto uczyć się projektowania. 

Programy najlepsze na start

Początki zawsze są najgorsze. Chcemy zrobić pierwszy krok, ale nie wiemy, od czego zacząć. W przypadku grafiki komputerowej najlepiej od podstaw. Nie jest tajemnicą, że w tej branży królują wszelkie programy Adobe. I to właśnie na nich najlepiej zacząć swą edukację. Oferują bowiem świetne funkcje i nieograniczone możliwości tworzenia dowolnych treści obrazowych. Dobrą inwestycją jest Adobe Creative Cloud cena to bowiem około 62 euro miesięcznie, za dostęp do ponad 20 aplikacji kreatywnych. Dzięki temu w łatwy sposób sprawdzimy, na którym najlepiej się nam pracuje. 

Najpierw testuj, później kupuj 

Adobe daje swoim użytkownikom możliwość kilkudniowego, bezpłatnego testu niemal każdego programu, przed jego zakupem. Warto korzystać z tej opcji na początku swej przygody z grafiką komputerową. Dzięki temu nie musimy od razu inwestować większej sumy w aplikację, której nawet nie znamy. Po przetestowaniu będziemy wiedzieć, który program przypadł nam do gustu, a wtedy bez obaw będziemy mogli kupić Adobe Illustrator, czy też Photoshop w cenie regularnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*