Zaproszenia ślubne – kiedy i jak wręczyć je bliskim?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podarowanie zaproszeń na ślub to bardzo ważne wydarzenie. I nie ma tu znaczenia, ilu gości się zaprasza, czy też jak dużą imprezę weselną się planuje. Jest to na pewno jeden z najprzyjemniejszych momentów przygotowań i dlatego dobrze go zaplanować ze wszelkimi szczegółami. Jak więc powinno wyglądać wręczenie zaproszeń?

Osobiście czy listownie – co wybrać?

Najbliższym członkom rodziny, świadkom oraz przyjaciołom, najlepiej dostarczyć zaproszenia osobiście. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe – jeśli np. mieszkają w innym kraju. W takiej sytuacji można wysłać je za pośrednictwem poczty lub kuriera. Dobrze byłoby jednak uprzedzić dane osoby i przeprosić, że zaproszenia nie zostaną podarowane osobiście. Kiedy najlepiej to zrobić? Idealnie byłoby wręczyć je co najmniej pół roku przed ślubem. Można to zaplanować np. w terminie świąt lub innego rodzinnego spotkania – będzie to wówczas bardzo uroczyste, a także zaoszczędzi czasu na odwiedzaniu kolejnych członków rodziny.

Informacje, które warto ująć w zaproszeniu

Zaproszenia powinny być dostosowane do charakteru i ewentualnie tematyki uroczystości. Mogą być skromne, bardzo efektowne czy nawet dowcipne. Wiele takich różnorodnych propozycji można znaleźć choćby na stronie http://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne. A jakie informacje powinno zawierać zaproszenie? Poza standardowymi (jak data i miejsce zaślubin i przyjęcia weselnego), warto także poprosić gości o potwierdzenie ich przybycia w określonym terminie. Wiele par młodych decyduje się też na nietypowe prośby, m.in. o nieprzynoszenie kwiatów. Zamiast nich, młodzi często wolą otrzymać karmę dla zwierząt (którą przekazują wybranemu schronisku), książki, wino czy nawet kupon loterii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*