Akcesoria, które przydadzą się każdemu posiadaczowi basenu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen to wspaniałe urozmaicenie każdego domu. To spora atrakcja zarówno dla bawiących się dzieci, jak i chcących odpocząć dorosłych. Utrzymanie takiego miejsca wymaga jednak paru niezbędnych akcesoriów. Które z nich pomogą utrzymać basen w dobrym stanie? 

Akcesoria utrzymujące wodę w dobrym stanie

Utrzymanie czystej wody w basenie nie jest proste. W celu określania jej parametrów chemicznych, fizycznych i mikrobiologicznych przydatny jest analizator. Można go kupić na stronie https://zodiacpolska.pl/products/analizator-wody-basenowej/ i pomoże on w określaniu pH wody, jej twardości oraz temperatury. W basenie ważna jest też zawartość chloru, który da się uzyskać dzięki specjalnym generatorom. Pomoże on zabijać glony oraz bakterie. Czystość wody można zwiększyć również za pomocą pomp filtrujących. 

Pokrywy i akcesoria do sprzątania 

Baseny ogrodowe nie są narażone jedynie na glony i inne mikroorganizmy. Do wody mogą dostać się liście, pyłki drzew albo przedmioty codziennego użytku. Dzięki specjalnym pokrywom można zabezpieczyć basen w okresie, kiedy rzadziej się z niego korzysta. W celu wyciągnięcia pojedynczych śmieci przydają się akcesoria sprzątające. Najlepiej, gdy są to siatki z bardzo długim uchwytem, które pozwolą sięgnąć do samego środka basenu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*