Najciekawsze poznańskie zabytki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poznań to miasto niezwykle bogate w zabytki architektoniczne, muzea, obiekty kulturalne i sakralne. Lista miejsc, które warto zwiedzić jest pokaźna, dlatego w poniższym wpisie zastanowimy się, co warto zobaczyć planując weekendowy wypad do stolicy Wielkopolski.

Stare miasto

Decydując się na zakwaterowanie w hotelu pod Poznaniem możemy wybrać się na jeden cały dzień do centrum Poznania by poznać najważniejsze zabytki architektury tego miasta i poczuć jego wyjątkowy klimat. W pierwszej kolejności warto udać się na Stary Rynek, by zobaczyć renesansowy Ratusz, a w samo południe podziwiać trykające słynne poznańskie Koziołki na jego wierzy. Przy Starym Rynku możemy zobaczyć również dwa pałace: Mielżyńskich i Działyńskich oraz domki budnicze. Domki te to jeden z nielicznych przykładów zabudowy targowej, są to wąskie trzypiętrowe kamieniczki, w których na dole znajdowały się sklepy, a na górze mieszkali kupcy.

Okolice Poznania

Drugi dzień naszej weekendowej wyprawy możemy poświęcić na zwiedzanie okolicy Poznania. Warty uwagi przede wszystkim jest Ostrów Tumski. To tutaj znajduje się najstarszy w Polce Kościół – Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła ze Złotą Kaplicą, w której złożono szczątki Miszka I i Bolesława Chrobrego. Skórzewo w Poznaniu to miejsce, w którym również warto spędzić kilka chwil. Jest to wieś, w której znajduje się zabytkowy park podworski, a także piękny stary Kościół pod wezwaniem Św. Marcina i Wincentego. Miejsce to może również stanowić świetną bazę wypadową podczas zwiedzania właśnie Poznania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*