Branże, w których sprawdzi się technologia AI

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postępująca ewolucja technologiczna doprowadziła do powstawania coraz to nowszych rozwiązań, które coraz częściej zaczynają mieć duży wpływ na to, co dzieje się na rynku. Wiele firm może dzięki nim znacząco poprawiać swoje wyniki finansowe, a ich klienci cieszyć się usługami na najwyższym poziomie. Pomaga w tym chociażby technologia AI, czyli sztuczna inteligencja. Jej rola w niektórych branżach jest wręcz nieoceniona i stale się umacnia. Co prawda nie jest ona jeszcze tak rozwinięta jak można by tego oczekiwać, ale wszelkie prognozy jasno wskazują, że kiedyś świat będzie mógł być od niej mocno uzależniony. 

Sztuczna inteligencja – w jakich obszarach gospodarki może być pomocna?

Technologia AI określana też sztuczną inteligencją jest szeroko stosowana chociażby do dostarczania spersonalizowanych rekomendacji podczas dokonywania zakupów internetowych, przykładowo na podstawie wyszukiwania z danego okresu, czy rodzaju samych zakupów. Oznacza to, że doskonale sprawdza się zatem w handlu. Jednocześnie pozwala na efektywne planowanie zasobów, co związane jest z szeroko pojętą logistyką i transportem.

Poza tym jej praca przyniesie korzyści w przemyśle, zwłaszcza przy procesach produkcyjnych, a także w energetyce. W wielu przypadkach sprawdzić może się także w bankowości, gdzie posłuży do prawidłowej oceny ryzyka. Warto jednak pamiętać, że aby technologia AI rzeczywiście pozytywnie wpływała na rozwój tych branż, musi być odpowiednio wdrożona. Pełne wsparcie w tym zakresie może zaoferować firma Incat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*