Co brać pod uwagę przy zakupie zabawek dla dzieci?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki mają sprawiać dzieciom przyjemność, a także powinny pełnić funkcję edukacyjne. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę, na to czy będą one bezpieczne. Producenci zawsze określają, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są dane akcesoria, jednak warto także sprawdzić samemu, czy nie wiążą się one z jakimś zagrożeniem. Dzieci są bardzo kreatywne i pomysłowe i mogą sobie zrobić krzywdę, zabawkami, które z pozoru wydają się całkiem bezpieczne. 

Zakup zabawek dla dzieci – najważniejsze zasady

Wybierając zabawki dla dzieci, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wiek pociechy. Bardzo ważne jest to, aby maluchom, które nie ukończyły 3. roku życia, nie dawać przedmiotów, które posiadają małe elementy. Dzieci mogą je połknąć lub włożyć np. do noska. Wszystkie części, z których składa się dana rzecz, muszą być dobrze przymocowane. Niezwykle istotny jest także materiał. Szczególnie mocno polecane są zabawki drewniane. Jest to w pełni bezpieczne tworzywo, które dodatkowo jest wysoko ekologiczne, wytrzymałe i prezentujące się pięknie. 

Jeżeli zabawki są bardziej skomplikowane, posiadają więcej funkcji, ich bezpieczne używanie jest związane z przestrzeganiem konkretnych zasad itp. trzeba się upewnić, czy posiadają instrukcję obsługi w języku polskim. Jest to bardzo ważne i pozwala uniknąć wielu wypadków. Z kolei przedmioty, które wydają dźwięk, nie mogą być zbyt głośne, aby nie drażnić malucha i nie uszkodzić mu słuchu. Ciekawe zabawki dla najmłodszych można znaleźć na stronie: https://mikao.pl/zabawki-dla-niemowlat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*