Co jest potrzebne do uprawiania sportów wodnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty wodne cechują się sezonowością. Najlepiej uprawiać je na świeżym powietrzu, czyli latem, bądź jesienią. Do wyboru mamy: nurkowanie, żeglarstwo, kajakarstwo lub surfing. Ostatnio coraz popularniejszy staje się Stand Up Paddling. Jest to połączenie kajakarstwa z pływaniem na stojąco na desce. Wykorzystuje się do niego deski surfingowe SUP. Sport ten ma wiele zalet, bo może uprawiać go każdy i nie potrzeba do niego wielkich umiejętności.

Dodatkowo można pływać na każdej tafli wodnej. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy nad jeziorem, czy nad morzem. Musimy nauczyć się tylko, jak utrzymać równowagę na desce i wiosłować! Możemy zainwestować w okulary sportowe, które uchronią nas od niebezpiecznego promieniowania UV.

Niestety sporty te są stosunkowo drogie i jeśli chcemy się ich podjąć potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Jednak jeśli nie mamy wystarczających środków i chcemy skorzystać ze sportów wodnych, nie tylko latem, ale również zimą – musi wystarczyć nam basen kryty. Możemy skorzystać tam z aqua aerobiku czy innych zajęć w wodzie. Jest to równie korzystne rozwiązanie.

Czy woda jest dla każdego?

Sporty wodne są bardzo dobrym wyborem dla wszystkich, nawet otyłych osób. Aqua aerobik spali dużo więcej kalorii niż zwykłe ćwiczenia na powierzchni! Woda dodatkowo odciąża, co ma zbawienny wpływ dla naszych stawów i kręgosłupa. Dobrym pomysłem jest wybór zajęć w wodzie jako urozmaicenie spędzania wolnego czasu z dziećmi. Na pewno taka forma rozrywki przypadnie im do gustu! A my równocześnie rozwiniemy w nich chęć uprawiania aktywności fizycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*