Sztuki walki dla dzieci – na które z nich warto posłać swoje dziecko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość dzieci to prawdziwe wulkany energii, które uwielbiają spędzać czas aktywnie. Z tego względu warto wykorzystać ich zapał, a jednocześnie zaproponować im nową, intrygującą pasję, jaką mogą być sztuki walki. Ich wybór jest niezwykle szeroki, dlatego przed podjęciem decyzji należy ją dobrze przemyśleć. Jak dobrać odpowiedni typ sztuk walki dla swojego dziecka?

Lekcje pokazowe sztuk walki

Poszukując odpowiednich zajęć sztuk walki dla swojego dziecka, warto zajrzeć na lekcje pokazowe. W większości placówek pierwsze zajęcia są darmowe, więc to świetna okazja do sprawdzenia różnych szkół. Rodzic może wówczas zobaczyć, w jaki sposób są prowadzone lekcje, zaś dziecko dowie się, czy dana sztuka walki mu się podoba. Zajęcia pokazowe mogą zmotywować malucha do nauki, a późniejsze lekcje rozwiną jego umiejętności motoryczne i wykorzystają zapał oraz energię charakterystyczną dla wieku dziecięcego.

Jeżeli interesują nas sztuki walki Poznań posiada wiele miejsc, do których możemy posłać swoje dziecko. Obok popularnego karate i taekwondo warto zwrócić uwagę na nieco mniej znane aikido. Często mówi się, że to sztuka walki bez walki. Opiera się ona przede wszystkim na unikach, zasłonach i wykorzystaniu siły ciosów przeciwnika do samoobrony. To świetna sztuka walki dla dzieci, które mogą nauczyć się bronić, a jednocześnie rozwinąć zdolność zachowania spokoju ducha i harmonii ciała. Mimo to przed zapisaniem dziecka na lekcje aikido również warto skorzystać z propozycji zobaczenia zajęć pokazowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*