Co ma znaczenie w wyborze prawnika?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z prawem i chcemy skorzystać z usług adwokata lub profesjonalnej kancelarii prawnej, powinniśmy nasz wybór poprzedzić dokładną analizą rynku. Porady prawne nie należą bowiem do tanich, a poza tym od ich jakości zależy często nasz los, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy poważniejszego kalibru. Jak zatem znaleźć właściwego specjalistę, skoro rynek usług prawnych jest tak rozbudowany? Otóż istnieje szereg wskaźników, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Liczy się skuteczność, a nie wysoka cena za usługę

Po pierwsze, cena nigdy nie powinna być głównym czynnikiem motywującym podczas podejmowania decyzji o wyborze prawnika. W wielu bowiem przypadkach wysoka cena nie oznacza wcale dobrej jakości usług. Może się też zdarzyć sytuacja przeciwna, kiedy tani adwokat okaże się dużo lepszy od tego, który wziąłby znacznie więcej. Istotna jest natomiast skuteczność danego prawnika, którą możemy zweryfikować poprzez prześledzenie jego statystyk sądowych.

Jeśli zatem według nich wygrywa on większość prowadzonych przez siebie spraw, wówczas istnieje spora szansa, że i naszą również wygra. Powinniśmy się też dowiedzieć, czy dany specjalista dobrze się czuje w tematyce, którą zamierzamy mu zlecić w niedalekiej przyszłości.

Trzeba bowiem podkreślić, że nie każdy prawnik poprowadzi każdą sprawę – np. adwokat Kraków sprawy karne ma opanowane do perfekcji i czuje się w nich jak ryba w wodzie, ale już w sprawach gospodarczych czy rodzinnych mógłby sobie nie poradzić tak doskonale.

Ostatnim wskaźnikiem świadczącym o fachowości adwokata jest liczba jego klientów i ich rekomendacje, a także wszelkie dyplomy i certyfikaty poświadczające doświadczenie. Warto, aby też adwokat miał swoją stronę, na której można szczegółowo zapoznać się z oferowanymi przez niego usługami. Przykładem może być https://www.adwokat-lisicki.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*