Pompy pionowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w przemyśle sporą popularnością cieszą się tzw. pompy pionowe. Służą one głównie do pompowania wody pitnej i użytkowej (ewentualnie innej cieczy), a także zwiększania poziomu jej ciśnienia. Wyróżniamy modele wirowe, monoblokowe, elektroniczne, jednostopniowe, wielostopniowe oraz zatapialne. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w funkcjonalną pompę pionową, to bez problemu znajdziemy ją na stronie internetowej takiej jak: https://www.tegal.pl/wyposazenie/pompy/pompymefiag/pionowe/.

Idealnie uzupełnienie wszelkiego rodzaju instalacji

Standardowa pompa pionowa składa się z odpornego na uszkodzenia korpusu, wirników, uszczelnienia mechanicznego oraz silnika o konkretnej mocy. Jej podstawowe zalety to przede wszystkim duża niezawodność (przekładająca się na bezawaryjność), nieskomplikowana obsługa, wysoka efektywność tłoczenia, stosunkowo niskie koszty eksploatacji, oszczędność miejsca w danym układzie i łatwa dostępność komponentów zamiennych.

Zastosowanie omawianych urządzeń jest wyjątkowo szerokie. Świetnie sprawdzają się one zwłaszcza w instalacjach wodociągowych, klimatyzacyjnych, przemysłowych, zasilających, odwadniających, zraszających, grzewczych oraz irygacyjnych. Poza tym są bardzo często montowane w rozbudowanych systemach zaopatrujących w wodę pitną zarówno miejskie osiedla mieszkaniowe, jak i pojedyncze domy jednorodzinne. Pompy pionowe można też spotkać w licznych pralniach przemysłowych, myjniach samochodowych, specjalistycznych urządzeniach wykorzystywanych przez straż pożarną, deszczownicach, obiegowych układach wysokociśnieniowych, a także gospodarstwach rolniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*