Co wpływa na jakość pościeli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując tekstylia do sypialni, często stajemy przed trudnym wyborem. W sklepach znajduje się wiele wyrobów zachęcających ciekawymi wzorami oraz kuszących niską ceną. Jednakże wybierając pościel, warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, które posłużą nam dłużej, zapewniając jednocześnie zdrowy sen. Jak jednak odróżnić dobre jakościowo artykuły, od tych niezbyt dobrych? Oto kilka wskazówek.

Zwróć uwagę na certyfikaty jakości

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pościel z bawełny, jedwabiu czy włókien syntetycznych, sprawdź, jakimi certyfikatami opatrzony jest dany produkt. Najważniejszym certyfikatem w Polsce jest Oeko Tex standard 100. To wyznacznik jakości dotyczący nie tylko pościeli, ale wszelkich produktów mających styczność ze skórą człowieka.

Wyroby opatrzone tym certyfikatem spełniają normy dotyczące bezpieczeństwa. Chodzi tu o przetestowanie ich pod kątem zawartości substancji szkodliwych, takich jak na przykład formaldehydy czy barwniki zawierające aryloaminy, które mogą powodować alergie oraz choroby nowotworowe. Bezpieczeństwo kupowanych produktów powinno być podstawowym kryterium wyboru.

Materiał jest ważny

W zależności od tego, czy kupujemy poszewki na jaśki, czy prześcieradła, zwróćmy uwagę na materiał, z którego powstał dany wyrób. Jeśli chodzi o pościel, bezpiecznym i surowcem będzie bawełna. To dobre włókno, ponieważ jest ona odporna na działanie wysokich temperatur, będzie można ją gotować przy praniu oraz prasować. Jest to ważne, ponieważ pościel należy wyjałowić przy każdej zmianie. Pomoże to nam w walce z powodującymi alergie roztoczami. Jednakże o jakości nie decyduje sam surowiec.

Ważna jest także gramatura, czyli gęstość. Tekstylia o niskim wskaźniku gęstości będą szybciej się przecierały. Z kolei kupując prześcieradło warto poszukać prześcieradła nieprzemakalnego, które jest wytrzymałe, a jednocześnie, dzięki powłoce nieprzepuszczającej wilgoci, ochroni materac przed zniszczeniem. Jest ono dostępne na https://nyks.pl/przescieradlo-nieprzemakalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*