Co zrobić z powypadkowym pojazdem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie większość osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez własnego samochodu, ponieważ dzięki niemu może szybko dojechać do miejsca pracy, szkoły czy na zakupy. Niestety czasami dochodzi do kolizji lub wypadku i jesteśmy wówczas zmuszeni do pozbycia się zniszczonej maszyny. W takiej sytuacji mamy do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest możliwość oddania pojazdu do skupu aut np. do https://www.auto-kurek.pl/, co jest rozwiązaniem optymalnym, gdyż pozwala odzyskać choć część utraconych pieniędzy. 

Wizyta u mechanika to najmniej opłacalne rozwiązanie 

Jeśli uczestniczyliśmy w wypadku drogowym i nasz pojazd wskutek zniszczeń nie nadaje się już do dalszej jazdy, wówczas wizyta w warsztacie nie ma większego sensu. Wynika to z faktu, że koszty naprawy mogą przekroczyć całkowitą wartość auta. Znacznie lepszym pomysłem jest udanie się do skupu, w którym maszyna zostanie poddana oględzinom przez rzeczoznawcę i wyceniona na rozsądną kwotę. Wynosi ona zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych, oczywiście w zależności od marki i skali zniszczeń.

Alternatywnym i jeszcze prostszym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu na złom lub do stacji demontażu. To najlepsza droga dla osób, którym zależy na bardzo szybkim pozbyciu się samochodu, choć w tym przypadku raczej nie warto liczyć na jakiekolwiek pieniądze. Czasami otrzymamy drobny ekwiwalent (w wysokości maksymalnie kilkuset złotych), ale tylko jeśli dostarczymy pojazd własnym sumptem. Jeśli chodzi o złomowanie aut Wrocław jest miastem, w którym zrobimy to wyjątkowo szybko i sprawnie. Trzecią opcją jest rozebranie maszyny w garażu na części i wystawienie tych sprawnych na aukcji internetowej. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza podzespoły mechaniczne (np. silniki), ale też elementy wyposażenia wnętrza czy układy elektroniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*