Na czym polega osuszanie budynków?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieinwazyjne osuszanie budynków

Osuszanie budynków polega na usunięciu zalegającej w nich wilgoci. Nagromadzenie wilgoci w murach może być spowodowane wieloma czynnikami. Najczęściej jest efektem nieprawidłowo działającej wentylacji pomieszczeń, zalaniem lub nieprawidłową izolacją fundamentów. Czynność tę najlepiej powierzyć specjalistom w tej dziedzinie. Osoby poszukujące fachowców w okolicach Krakowa powinny zwracać uwagę na ogłoszenia zatytułowane “osuszanie budynków Małopolska”.

Jeżeli jest to możliwe, firmy świadczące tego rodzaju usługi proponują zastosowanie nieinwazyjnych metod osuszania. Na niewielkich powierzchniach sprawdza się metoda polegająca na nagrzewaniu zawilgoconych pomieszczeń. Specjaliści stosują również osuszanie kondensacyjne, absorpcyjne lub mikrofalowe. Każde z nich pomaga nie tylko usunąć wilgoć z powietrza, ale również z głębi murów.

Istota iniekcji krystalicznej i termicznej

Każda firma zajmująca się osuszaniem murów w pierwszej kolejności zajmuje się usuwaniem przyczyn zawilgocenia. Dopiero gdy uda się to zrobić, można przystąpić do zasadniczych czynności. Co jednak w sytuacji, gdy przyczyny nie można usunąć? Tak jest np. z fundamentami, które zostały nieprawidłowo zaizolowane i chłoną wodę z ziemi. W tym wypadku stosuje się inwazyjne metody osuszania. Iniekcja krystaliczna polega na wywierceniu w fundament otworów i wprowadzeniu w nich środka chemicznego wiążącego wodę.

Środek ten podczas absorpcji wody krystalizuje się, tworząc barierę dla dalszego przenikania wody w głąb fundamentu. Podobny efekt uzyskuje się, stosując metodę iniekcji termicznej. W tym wypadku jednak w wywiercone otwory najpierw wtłacza się gorące powietrze, a potem specjalny preparat blokujący dalsze przenikanie wilgoci. Więcej na ten temat można przeczytać na http://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-opole/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*