Jakimi sposobami można kupić wymarzone mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o zakupie wymarzonego mieszkania wymaga przemyślenia wielu kwestii, jedną z nich jest sposób jego finansowania. Wiele osób w dużych miastach kupuje wymarzone mieszkanie za gotówkę. Jednak zdecydowana większość Polaków kupuje mieszkanie, finansując je za pomocą kredytu hipotecznego.

Możliwości finansowania zakupu mieszkania

Istnieje kilka sposobów finansowania zakupu nieruchomości, należą do nich między innymi:

– dostęp do własnych oszczędności – przydaje się to również w przypadku korzystania z innych form zakupu.

– kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – w tym wypadku należy wykazać się zdolnością kredytową, trzeba również mieć określoną kwotę pieniędzy na wkład własny. Procedura ubiegania się o taki kredyt nie jest prosta, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalisty w w podanej kwestii, jak choćby https://adrianmalecki.pl/kredyt-hipoteczny/.

– pożyczka hipoteczna na zakup mieszkania różni się od kredytu tym, że można ją wykorzystać na różne cele, trzeba jednak posiadać nieruchomość, która będzie formą zabezpieczenia dla banku.

– najem mieszkania z możliwością wykupu – w tym wypadku najemca podpisuje umowę najmu, wpłacając określoną kwotę, np. 30% wartości mieszkania i co miesiąc płaci czynsz powiększony o ratę za wykup mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*